Bez wątpienia City Park jest tym, co Poznań ma najlepszego do zaoferowania. Jest tam 5-gwiazdkowy hotel, SPA i salon piękności, mnóstwo restauracji i butików, a nawet jedne z najlepszych lodziarni i kwiaciarni w mieście. Od chwili otwarcia w 2008 roku odnosi coraz większe sukcesy i jest dobrze znany z usług najwyższej jakości. Szczerze powiem, że gdy otwierano City Park nie byłem pewien, czy Poznań jest gotów na takie miejsce, ale na szczęście byłem w błędzie. Na terenie City Parku często widuje się auta takich marek jak TESLA, Porsche czy Ferrari. Ale niech was to nie zmyli – to nie jest miejsce jedynie dla ludzi bardzo zamożnych. City Park naprawdę intryguje, więc spotkałem się z córką pomysłodawcy tego projektu – Pauliną. Rozmawialiśmy o właścicielu, o samym City Parku i tym, co sprawiło, że osiągnął aż tak wielki sukces.

Czytajcie dalej…….

Cześć, Paulina! Mogę zwracać się do ciebie po imieniu? Wiem, że w Polsce zwyczajowo do kobiet zwraca się per “pani”.

Witaj Carlos. Szczerze mówiąc uwielbiam łamać tę fikcyjną barierę tak szybko jak to możliwe. Kocham nasz piękny polski język i savoir vivre, ale kiedy masz 25 lat i ktoś zwraca się do ciebie “pani”… Zastanawiam się, czy naprawdę wyglądam tak dorosło i poważnie? 🙂

Jesteś córką Wiesława Jana Prusieckiego, założyciela City Park Poznań. Masz rodzeństwo? Jeśli tak, czy także pracują w City Parku?

Mam dwie piękne siostry – Asię i Pati oraz trzech kochanych braci – Maćka, Krzysia i Pawła. Prowadzimy rodzinny biznes, ale nie pracujemy jedynie w City Parku; zajmujemy się sektorem inwestycyjnym i nieruchomościowym. Asia niedawno została mamą, a Krzysiu tatą. Podziwiam, jak wspaniałymi rodzicami są dla swoich dzieci. Pati zajmuje się prawem i administracją w City Parku, ponadto w ubiegłym miesiącu otworzyła salon piękności MANI LA. Paweł stawia na nogi autorski koncept PARAMI, a Maciek zajmuje się Country Parkiem – pięknym miejscem 20 km od Poznania, które również należy do naszej grupy.

Jaką rolę pełnisz w City Parku?

W skrócie – kieruję marketingiem w Grupie Konkret S.A., której City Park jest częścią. Zajmuję się marketingiem i jakością naszych miejsc.

Wyglądasz bardzo młodo. Miałaś pewnie kilkanaście lat, kiedy otwarto City Park, prawda?

Dzięki Carlos!  Niestety nie było mnie w Poznaniu podczas budowy City Parku, przez kilka lat mieszkałam za granicą. Kiedy wróciłam, wszystko było gotowe na wielkie otwarcie.

Nie jest to bardzo znany fakt, ale City Park tak naprawdę zarządza kilkoma restauracjami, znajdującymi się na jego obszarze. Czy to prawda? Które restauracje prowadzicie?

Prowadzimy pięć restauracji na terenie City Parku. Stworzyliśmy EightyEight Concept, którego główna idea mówi o budowie lub rewitalizacji miejsc gastronomicznych i usługowych, tak aby nadać im możliwie najwyższą jakość. Jesteśmy blisko ludzi, wierzymy w prostotę i inteligentne rozwiązania. Restauracja CUCINA, Pizza z Pieca, Whisky Bar 88, Cigar Lounge, Cappuccina oraz UŁAN BROWAR działają zgodnie z zasadami EightyEight Concept, a średnio co kilka miesięcy otwieramy nowe miejsce sygnowane dwiema ósemkami.

Macie także kwiaciarnię, zgadza się?

Ministerstwo Kwiatów to nasze najmłodsze dziecko, które często nazywamy galerią kwiatów. Dbamy o codzienną dostawę, a trzy wspaniałe artystki/florystki tworzą bukiety w unikalnym stylu.

To żadna tajemnica, że City Park jest drogi. Rozumiem przez to, że jakość restauracji jest bardzo wysoka. Niektóre z najlepszych restauracji w mieście znajdują się właśnie w City Parku. Czy takie było założenie od samego początku?

Nasze założenie jest bardzo proste: żadnych kompromisów w kwestii zdrowia. Jesteś tym, co jesz, a my chcemy, aby nasi Goście byli świadomi, co znajduje się na ich talerzach. Jesteśmy w pełni odpowiedzialni za jedzenie, które serwujemy; nie tylko za smak czy wygląd, ale także za pochodzenie każdego składnika. Jak powiedział Aldo Gucci: “Jakość pamięta się o wiele dłużej niż cenę”. Nie nazywamy tego zarabianiem, a bardziej inwestowaniem w budowanie naszej filozofii i świadomości – jesteśmy po to, aby edukować siebie i innych. Gastronomia to ciężka praca, ale na koniec dnia daje dużo uśmiechu i jest siebie warta.

Więc jeśli McDonald’s chciałby wynająć u was lokal, to zgodziłabyś się?. 

Tak, ale na moich warunkach. McDonald’s pod egidą EightyEight Concept podbiłby świat innymi aspektami.

UŁAN BROWAR jest nowością w City Parku. Znajduje się tam, gdzie kiedyś była Alma, prawda? Na pierwszy rzut oka ten lokal nieco wyróżnia się na tle innych. Opowiedz nam proszę coś więcej.

W UŁAN BROWAR warzymy piwo bazując na autorskiej recepturze. W kwestii jedzenia działamy zgodnie z naszą filozofią, czyli stawiamy jakość na pierwszym miejscu. Naszą ambicją było stworzenie browaru restauracyjnego, gdzie Goście będą mogli siedzieć długimi godzinami, rozmawiać i przy okazji napić się pysznego, lokalnego piwa.

O co chodzi z barierkami na wjeździe do City Parku? Klienci nie mogą parkować samochodów na jego terenie? Czy macie płatny parking?

Nie istnieją żadne bariery czy barierki, tak długo dopóki sami sobie ich nie stworzymy. Jeśli jednak płatny parking stanowi dla kogoś problem, pierwsze 45 minut jest w prezencie.

Przejdźmy jednak bardziej do osobistych tematów. Jesteś pewnie bardzo zajętą osobą. Masz jakiś czas wolny? Albo hobby?

W ciągu dnia mam 9-10 godzin czasu wolnego. Co wtedy robię? Najczęściej śpię lub robię coś bardziej kreatywnego…Kocham fotografię, a środek nocy to najlepszy czas na siedzenie w ciemni i wywoływanie zdjęć.

Spotkania biznesowe często kończą się wokół restauracyjnego stołu. Którą restaurację w City Parku zazwyczaj wybierasz na takie spotkania?

Wybieram Restaurację CUCINA i szybki lunch biznesowy. Moje ostatnie spotkanie miało miejsce w salonie MANI LA podczas pedicure. Świetna zabawa.

Jakim autem jeździsz? 

Jeżdżę żółtym rowerem. Rzucam się w oczy 🙂

Gdzie pojechałaś ostatnio na wakacje?

Santa Margherita, Włochy.

Narty czy snowboard?

Grzane wino.

Android czy iPhone?

Zdecydowanie iPhone

Ostatnia książka, którą przeczytałaś?

Stephen Tschudi Madsen, “Art Nouveau”.

Ulubiony polski film?

Uwielbiam dokumenty Kieślowskiego i Koszałki.

Faceci z Polski czy z Anglii?

Nie widzę świata poza jednym wspaniałym mężczyzną z Polski.

A więc, kiedy czytelnicy PULS wydają pieniądze w City Parku, tamtejsze restauracje, we współpracy z PULS, oferują im pewne nagrody. Jakie to nagrody?

Dokładnie! Od teraz nasi Goście mogą wymienić zebrane punkty na: kawę i drożdżówkę w CAPPUCCINA, business lunch z lampką wina w CUCINIE lub romantyczny pobyt w City Park Poznań dla 2 osób.

Dziękuję za przyjemną rozmowę! Do zobaczenia wkrótce.

Dziękuję Carlos!

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter