Polska firma Game Over Cycles, specjalizująca się w tworzeniu niestandardowych motocykli, przeprojektowała i zmodyfikowała model Harley Davidson Sportster 883 tak, aby zawierał wiele elementów inspirowanych muzyką i sprzętem muzycznym. Ten szczególny Cafe Racer został stworzony specjalnie dla Hard Rock Cafe w Krakowie i pokazuje co się może wydarzyć gdy zderzą się dwa światy: muzyki i motocykli.

“Przy tworzeniu Cafe Racer żaden szczegół nie był przypadkowy” – powiedział właściciel firmy Stanisław Myszkowski. “Pomysły na niestandardowe części, ich kształt i umiejscowienie mają precyzyjne znaczenie w koncepcji motocykla. To wymaga kreatywności i zastosowania niestandardowych rozwiązań, które w tym projekcie są wspólnym dziełem wszystkich członków ekipy GOC”.

From left to right: Stanislaw Myszkowski - Game Over Cycles Owner, Paulina Macek - Hard Rock...

Prawie każda część oryginalnego Sportstera – od ramy i pokrywy silnika, po koła i układ wydechowy – została zmodyfikowana tak by nasuwała na myśl rock and rolla. Elementy inspirowane muzyką nie tylko świetnie wyglądają, ale są również w pełni funkcjonalnymi elementami konstrukcji motocykla. W rzeczywistości jedynym niezmienionym elementem Cafe Racer jest jego oryginalny silnik 2004 Evolution.

The vinyl record-like 16-inch Fat Boy rear wheel of the Cafe Racer by Game Over Cycles

W GOC zmodyfikowano tylne wahacze, które zaprojektowano tak, aby wyglądały jak gryf od gitary. Pełne, czarne, 16-calowe felgi Fat Boy mają wytłoczone ścieżki, podobne do tych które można znaleźć na płytach winylowych. Dźwignia zmiany biegów kształtem przypomina ramię gramofonu.

The Cafe Racer's air filter takes the form of a classic vocal microphone

Filtr powietrza Cafe Racer ma formę klasycznego mikrofonu wokalnego (takiego jak Shure Unidyne), a osłona cewek przyjmuje kształt korpusu gitary Strat i zawiera wajchę tremolo do regulacji ciśnienia i zasysania paliwa do gaźnika. Z kolei skrzynia akumulatora imituje formą wzmacniacz gitarowy.

Układ wydechowy, z regulowanymi otworami do podkręcania warkotu motocykla, przypomina saksofon. Na siedzeniu, natomiast, wygrawerowano muzyczne odniesienia, w tym zapis nutowy refrenu Highway to Hell zespołu AC/DC. Cafe Racer ma także kilka elementów odnoszących się do docelowego miejsca “garażowania” maszyny, czyli Hard Rock Cafe. Znajdziemy tu wskaźniki prędkości i ciśnienia oleju zaprojektowane tak, by wyglądały jak tarcze ekspresu do kawy. Nie zabrakło oczywiście i złoconego logo HRC.

Zerknij do galerii z mnóstwem doskonałych zdjęć tego wyjątkowego Harleya.

Źródło: Game Over Cycles

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here