Zdrowotny wpływ wódki kryje za sobą dobre oddziaływanie na układ sercowo-naczyniowy organizmu, redukcję stresu, uśmierzenie bólu spowodowanego chorym zębem, czy też niwelowanie nieświeżego oddechu. Jej ściągające własciwości pozwalają nam na utrzymanie zdrowej skóry i wspomagają wzrost włosów, a działanie odkażające i antybakteryjne czyni wódkę dobrym środkiem odkażającym, czy też czyszczącym. Wódko, wódko dopomóż.

Niespodzianką myślę nie będzie jeśli nadmienie iż historycy na temat pochodzenia wódki….nie są zgodni. Znajdziemy źródła twierdzące, iż wódkę po raz pierwszy pędzono w Rosji około IX wieku, podczas gdy inni twierdzą, że miało to miejsce w Polsce około wieku VII (popieram tę teorie). W przeciągu kilku pierwszych stuleci znany nam dobrze płyn występował w zgoła odmiennej postaci od tej, którą znamy w dniu dzisiejszym, a także jego zastosowanie nieco się różniło. Spirytus pierwotnie był używany jako lek, a jego zapach oraz zabarwienie w niczym nie przypominał dzisiejszych “krystalicznie czystych wód z górskich strumyków”.

Uważam za ciekawy fakt, iż uwczesny spirytus miał moc zaledwie 14%, co stanowi maksymalną możliwą do uzyskania w procesie naturalnej fermentacji moc alkoholu . Oprócz zastosowań relaksacyjnych istnieje również relacja o medycznych zastosowaniach wódki we wczesnych latach jej istnienia. W ostatnich dziesięcioleciach badania naukowe potwierdziły pozytywny wpływ na metabolizm człowieka przy spożywanu UMIARKOWANYCH ilości wódki .

Znalezione obrazy dla zapytania Pijalnia PRL PUB

No automatic alt text available.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wydaje się, że pub Pijalnia PRL to idealne miejsce na poniedziałkową noc z niewiarygodnie tanim trunkiem. Jest to miejsce pełne dóbr jak i osób, z pełną gwaracją obecności kogoś, kto bardzo chętnie podzieli się z Toba historią swojego życia za 2zł. Tak, sprzedają tam shot’a za 2zł. Jest to miejsce przepełnione rodzimą polskością, które może stanowić alternatywę dla niektórych snobistycznie drogich miejsc poznańskiego Rynku.

Image may contain: people sitting, table and indoor

Po rozmowie z barmanką mogę powiedzieć, że największą popularnością cieszą się u nich 3 strzały. Pierwszy z nich to JOGUŚ o smaku truskawkowym, jako bestseller. Tuż za nim KISIELEK, nieco cięższy niż zwykłe shoty i przyprawiony truskawkami oraz malinami. Trzecim, lecz nie ostatnim jest GUMA DONALD z kremem kokosowym. Nie jest istotne, czy chcesz wypić jednego “ku zdrowotności”, czy kompletnie zalać się w trupa, Pijalnia PRL jest miejscem dla Ciebie.

Loading
Center map
Traffic
Bicycling
Transit
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here